• PT-17 1.1m BNF Basic

Symbol: EFL3350
1084.15
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Cena dostawy 0
GLS (pobranie) 0
Odbiór osobisty 0
GLS 0
Dostępność Mało

Zamów przez telefon : 509-065-005

Zostaw telefon

Sportowa półmakieta RC amerykańskiego samolotu treningowego Stearman PT-17 o rozpiętości 1,1m z szeregiem makietowych elementów napędzany jest silnikiem trójfazowym 15BL. Model ma zainstalowaną kompletną elektronikę z serwami i odbiornikiem AR636A ze stabilizacją AS3X i technologią SAFE.

Szkolny i treningowy samolot U.S. Army Air Corp z czasów drugiej wojny światowej, Stearman PT-17. Jego wytrzymała konstrukcja i dobre własności lotne, umożliwiły naukę latania tysiącom nowym pilotom. Wyprodukowano ponad 10.000 szt tej maszyny, które należą swoją charakterystyczną sylwetką, do najbardziej znanych dwupłatów. Również dzisiaj można się spotkać na pokazach lotniczych z tą legendarną maszyną.

Model jest przeznaczony dla bardziej zaawansowanych pilotów, jest wykonany z sztywnej i bardzo odpornej pianki Z-Foam. Mimo tego, że chodzi o dwupłata, złożenie lub ewentualne rozłożenie modelu jest bardzo szybkie, a to dzięki zaawansowanemu systemowi konstrukcji. Dosłownie za parę minut model jest przygotowany do lotu, dolne skrzydło, które ma zainstalowane serwa lotek, podłącza się tylko jednym kablem z konektorem do kadłuba i zabezpiecza obrotowymi klipsami. Wsporniki między skrzydłowe wsuwa się tylko do prowadnic a z górnym skrzydłem łączy się struną z drutu.

Ważnym pomocnikiem przy lataniu jest zintegrowany system stabilizacji AS3X, dzięki któremu lot jest ustalony i płynniejszy. Za pomocą szybko reagujących sterów na zmianę kierunku lotu, korekta jest bardzo szybka, szybsza niż by była zauważona z ziemi. Dlatego wydaje się, że model reaguje podobnie, jak wiele większy model, a jego lot jest spokojny, przy jednoczesnym zachowaniu pełnej sterowności.

Wyposażenie

Zainstalowana jest kompletna elektronika z napędem. Zainstalowany jest silnik trójfazowy E-flite 15BL 850Kv, regulator 45A, 9g serwa A330 oraz odbiornik Spektrum™ AR636A. Akumulator napędowy nie wchodzi w skład zestawu, zalecany jest akumulator LiPol 2200mAh 11,1V 3S 30C - 3200mAh 3S 30C.

Makietowy silnik

Imponujące makietowe szczegóły, jak skomplikowany kształt silnika gwiazdowego, znacząco polepszają wygląd modelu. Silnik elektryczny jest zainstalowany wewnątrz makiety silnika, przez co wygląd jednostki napędowej jest doskonały.

Makietowe podwozie

Dokładne opracowanie złożonych części samolotu jest zasadnicze do makietowego wyglądu, dotyczy to również podwozia, które nie tylko odpowiada kształtem swojemu wzorcowi, ale również ma działające uresorowanie!

Technologia SAFE

Zaletą jest zastosowanie 3-osiowej stabilizacji AS3X oraz możliwość aktywacji inteligentnej technologii SAFE™ (Sensor Assisted Flight Envelope), która maksymalnie zwiększa bezpieczeństwo lotu i zapewnia spokojny lot. Jeśli jesteś nowym pilotem lub chcesz mieć większe poczucie bezpieczeństwa i zarazem zapoznać się z modelem, możecie załączyć opcjonalną technologię SAFE, która jest zabudowana do odbiornika. Nie jest wymagane żadne programowanie. Wystarczy po prostu zmienić ustawienie w czasie parowania modelu. Funkcja SAFE zapewni ograniczenie koperty lotu i zabezpieczy skrajne limity lotu.

Przy wyborze SAFE aktywuje się:
 • Limit nachylenia, wznoszenia i opadania uniemożliwi nadmierne wznoszenie i przeciągnięcie np. przy starcie lub zbyt duże nachylenie w zakręcie
 • Automatyczne wyrównanie natychmiast - model natychmiast wróci do lotu poziomego po zwolnieniu drążków do neutrum
 • Możliwość wykorzystania przycisku ochrony przy utracie orientacji, który sprowadzi model do lotu poziomego
Własności
 • Sportowy model popularnego samolotu Stearman PT-17
 • Kompletnie wyposażony w elektronikę
 • Makietowe podwozie z uresorowaniem
 • Prosty montaż modelu
 • Trójfazowy silnik 15BL
 • Trójfazowy regulator 45A
 • Odbiornik AS3X® z opcjonalną technologią SAFE Select
 • Gotowe ubarwienie modelu US NAVY
 • Makieta silnika gwiazdowego

Polecamy zakup

5+ kanałowy nadajnik Spektrum DSM2®/DSMX® 2.4GHz z możliwością programowania podwójnych wychyleń i expo, akumulator LiPol 2200-3000mAh 3S, ładowarka LiPol.

Instrukcja

http://www.scorpio-polska.pl/manualy/EFL3350-Manual-EN.pdf

Prezentacja wideo

Długość 850mm
Typ Akrobat
Rozpiętość 1130mm
Masa do lotu 1450g
Elektro pohon 15BL Outrunner
Typ zestawu BNF Basic
Stopień zaawansowania pilotażu Średnio- i zaawansowani
Powierzchnia nośna 41,5 dm²
Obciążenie powierzchni 35 g/dm²
Konstrukcja EPP
Rodzaj napędu Elektro
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
 • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie