• STREFA DOBREJ KAWY

  • Parametry

Brak produktów do wyświetlenia

Ekspres do kawy to poważna inwestycja. Zanim jednak wybierzemy się do sklepu warto dokładnie przemyśleć, jaki ekspres do kawy wybrać, aby był możliwie jak najlepiej dopasowany do naszych preferencji i służył nam przez wiele lat. Do wyboru mamy ekspresy przelewowe, ciśnieniowe na kapsułki, ciśnieniowe kolbowe i ciśnieniowe automatyczne. Ekspresy przelewowe to najprostsze rozwiązanie, które jest idealne dla osób, którym do szczęścia wystarczy filiżanka klasycznej kawy.W urządzeniach tych zmielona kawa zalewana jest wrzącą wodą. Woda gotuje się w specjalnym pojemniku, a następnie przepływa przez pojemnik ze zmieloną kawą, by na końcu trafić do dzbanka, w którym gromadzi się gotowy napar. Ekspresy na kapsułki są wygodnym rozwiązaniem dla tych, co lubią pić różnorodne rodzaje kaw. Parzenie ulubionego napoju kawowego ogranicza się tu do wyboru odpowiedniej kapsułki, w których znajdują się wybrane kawy. Te ekspresy są idealne dla osób, które stawiają na wygodę i różnorodność.

Ekspresy ciśnieniowe kolbowe to sprzęt, który daje więcej możliwości związanych z parzeniem kawy. Ekspres taki jest ekspresem niskociśnieniowym, w przypadku którego bardzo ważną rolę odgrywa pompa, dzięki której gorąca woda trafia (pod odpowiednim ciśnieniem) do pojemnika ze zmieloną kawą. Za pomocą ekspresu kolbowego można przygotować czarną kawę z delikatną, kremową pianką, która powstaje w chwili, gdy pompa będzie pracować pod odpowiednim ciśnieniem. Ekspresy ciśnieniowe automatyczne to najbardziej zaawansowane, a jednocześnie najdroższe ekspresy, z jakimi można się spotkać w sklepach ze sprzętem AGD. Za ich pomocą można przygotować zarówno mocne espresso, puszyste cappuccino, jak i delikatne latte z idealnie spienionym mlekiem. Taki ekspres sam pobiera odpowiednią ilość wody, podgrzewa ją do stosownej temperatury, a następnie przepuszcza ją przez sitko ze starannie dobraną i odpowiednio zmieloną kawą.

Kwestii, które należy uwzględnić przy wyborze ekspresu do kawy, jest sporo. Rodzaj ekspresu do kawy, dostępne funkcje oraz cena – oto podstawa dla wielu z nas. Następnym krokiem, po wyborze ekspresu do kawy jest dobór odpowiedniego gatunku kawy.