• STREFA DOBREJ KAWY

  • Parametry

Ekspres do kawy to poważna inwestycja. Zanim jednak wybierzemy się do sklepu warto dokładnie przemyśleć, jaki ekspres do kawy wybrać, aby był możliwie jak najlepiej dopasowany do naszych preferencji i służył nam przez wiele lat. Do wyboru mamy ekspresy przelewowe, ciśnieniowe na kapsułki, ciśnieniowe kolbowe i ciśnieniowe automatyczne. Ekspresy przelewowe to najprostsze rozwiązanie, które jest idealne dla osób, którym do szczęścia wystarczy filiżanka klasycznej kawy.W urządzeniach tych zmielona kawa zalewana jest wrzącą wodą. Woda gotuje się w specjalnym pojemniku, a następnie przepływa przez pojemnik ze zmieloną kawą, by na końcu trafić do dzbanka, w którym gromadzi się gotowy napar. Ekspresy na kapsułki są wygodnym rozwiązaniem dla tych, co lubią pić różnorodne rodzaje kaw. Parzenie ulubionego napoju kawowego ogranicza się tu do wyboru odpowiedniej kapsułki, w których znajdują się wybrane kawy. Te ekspresy są idealne dla osób, które stawiają na wygodę i różnorodność.

Ekspresy ciśnieniowe kolbowe to sprzęt, który daje więcej możliwości związanych z parzeniem kawy. Ekspres taki jest ekspresem niskociśnieniowym, w przypadku którego bardzo ważną rolę odgrywa pompa, dzięki której gorąca woda trafia (pod odpowiednim ciśnieniem) do pojemnika ze zmieloną kawą. Za pomocą ekspresu kolbowego można przygotować czarną kawę z delikatną, kremową pianką, która powstaje w chwili, gdy pompa będzie pracować pod odpowiednim ciśnieniem. Ekspresy ciśnieniowe automatyczne to najbardziej zaawansowane, a jednocześnie najdroższe ekspresy, z jakimi można się spotkać w sklepach ze sprzętem AGD. Za ich pomocą można przygotować zarówno mocne espresso, puszyste cappuccino, jak i delikatne latte z idealnie spienionym mlekiem. Taki ekspres sam pobiera odpowiednią ilość wody, podgrzewa ją do stosownej temperatury, a następnie przepuszcza ją przez sitko ze starannie dobraną i odpowiednio zmieloną kawą.

Kwestii, które należy uwzględnić przy wyborze ekspresu do kawy, jest sporo. Rodzaj ekspresu do kawy, dostępne funkcje oraz cena – oto podstawa dla wielu z nas. Następnym krokiem, po wyborze ekspresu do kawy jest dobór odpowiedniego gatunku kawy.