• Słoik duży Yankee Candle

  • Parametry

Duża do większych pomieszczeń

Rozmiar ma znaczenie – decydując się na zakup świecy należy mieć na uwadze nie tylko kompozycję aromatyczną, ale i wielkość słoja. Jeśli planujemy rozpalić świecę Yankee Candle w dużym pomieszczeniu lub w domu czy mieszkaniu o otwartej zabudowie – najlepszym wyborem będzie zakup szerokiej, większej świecy, której zapach rozprzestrzenia się z naprawdę dużą siłą.

Yankee Candle ma obecnie ponad 150 różnych zapachów. Od eukaliptusa, poprzez zapach świeżego prania, palonego drewna, lavendy, po owocowe martini i wiele wiele innych. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Oprócz podstawowych zapachów firma cztery razy w roku wypuszcza sezonowe lub limitowane zapachy, które pojawiają się i znikają.

 Świeczki są wytwarzane z najwyższej jakości naturalnych i nietoksycznych substancji, oraz tworzyw. Knot jest w 100% bawełniany i nie zawiera szkodliwego ołowiu. Olejki eteryczne są naturalnym ekstraktem roślinnym poddanym rygorystycznym normom laboratoryjnym i bezpieczeństwa. Wosk parafinowy jest wysoko rafinowany, co oznacza, że jest nietoksyczny i pozbawiony zanieczyszczeń. Z barwnikami jest podobnie, mimo, że są syntetyczne , to są najwyższej klasy. Każdy knot jest prostowany ręcznie podczas produkcji.

Warto jednak pamiętać, że optymalny czas jednorazowego palenia dużej lub średniej świecy (na przykład zamkniętej w szklanym słoju) to 3-4 godziny. W innym wypadku masa niewytopionego, ale miękkiego wosku nie odkryje w pożądany sposób brzegów naczynka i będzie topić się nierównomiernie. Finalnie, jeśli nie przerwiemy palenia świecy po 4 godzinach, parafina otuli szczelnie knot i będziemy mieli problemy z ponownym rozpaleniem świecy.

Przed zapaleniem świecy każdorazowo należy przyciąć knot do długości ok. 3 mm. Dzięki przycięciu knota płomień będzie stabilny i równomierny, a świeca nie będzie kopcić. Nasza świeca powinna się palić od 110-150 godzin.