• WOSKI ZAPACHOWE

  • Parametry

Dla lubiących zmianę zapachów

Wosk zapachowy to niewielka kostka wosku nasączona zapachem. Aby uwolnić ten zapach potrzebować będziemy specjalnego kominka, najlepiej ceramicznego z wydzielonym miejscem na podgrzewacz, który będzie roztapiał nasz wosk (najlepiej taki najprostszy, z miseczką na górze). Jest to również najtańszy sposób by przetestować jakiś zapach przed kupieniem go w większej wersji.

Kiedy masz już odpowiedni kominek, wystarczy już jeden wosk, zwykły bezzapachowy tea-light i kilkanaście minut, aby wyczarować w swoim domu niepowtarzalny zapach. Rozpakuj wosk z folii i umieść go z miseczce kominka. Każdy wosk bardzo łatwo jest przełamać i kruszyć. Połam wosk i zapal świeczkę.

Po wypaleniu wosku, należy poczekać, aż on ostygnie i ostrożnie usunąć wosk popychając go palcami. Nie używaj ostrych narzędzi do usuwania wosku. Pamiętaj, aby w przypadku wosków nie dodawać wody na spód miseczki i nie używać tea-lightów zapachowych do podgrzania wosku.

Czas wydzielania zapachu przez wosk to ok 8 h. Oznacza to, że olejki zapachowe zawarte w wosku będą się wydzielać przez 8 h podgrzewania. Woski zapachowe są bardzo ciekawym produktem, szczególnie dla początkujących, którzy chcą odkrywać świat zapachów. Pamiętaj, że wosk nigdy w całości nie wyparuje z miseczki kominka - pod wpływem ciepła parują tylko olejki, dzięki czemu czujemy piękny, intensywny zapach.

Wosk może być wielokrotnie podgrzewany i schładzany. Granicą jest wyparowanie wszystkich olejków zapachowych zawartych w nim - wtedy po prostu mimo podgrzewania przestajemy czuć zapach i zużyty wosk należy wyrzucić.

Zapraszamy do sklepu ROBI 24.pl. U nas zakupy zrobisz z przyjemnością.