• Kołdry zimowe

  • Parametry

Kołdra dobra na zimę, czyli jaka?

Wybór zimowej kołdry wcale nie jest prosty. Bo w przeciwieństwie do kołdry letniej musi spełnić ważne zadanie - grzać, grzać i jeszcze raz grzać. W sklepach jest wiele kołder, ale nie wszystkie spełniają swoje zadanie. Aby nie popełnić błędu, należy przed zakupem dobrze się takiej się kołdrze zimowej przyjrzeć.

Naturalna czy syntetyczna?

Wśród kołder zimowych to podstawowy wybór. Dobrze wybrana powinna zapewnić nam spokojny sen i dać sporo ciepła, skoro za oknem niskie temperatury. Wśród kołder naturalnych prym wiodą te z puchu i z pierza. Mają one doskonałe właściwości pozwalające jednocześnie zapewnić dobry poziom ciepła oraz odprowadzenie wilgoci, dzięki czemu użytkownik nie czuje się przegrzany. Takie kołdry są ciepłe i przyjemnie grzeją. Kołdry wełniane są najczęściej wykonane z wełny merynosów - owiec, które które w naturalnym środowisku zmagają się z temperaturami ponad 30°C stopni latem i - 25°C stopni mrozu zimą. Dzięki takim ekstremalnym warunkom, wełna z merynosów ma unikalne cechy. Wśród kołder syntetycznych na zimę znajdziemy kołdry z wypełnieniem z poliestru lub poliestru pokrytego silikonem. Obydwa rodzaje są doskonałe dla osób cierpiących na alergię.

Całoroczna - dobry pomysł czy nie?

Ciekawym rozwiązaniem są kołdry 4 pory roku, które można używać na wiele sposobów. To dwie różne kołdry, które można stosować spięte razem (zimowa) lub rozpinać wedle woli i stosować w inną porę roku. Są jeszcze kołdry typu duo, które są zszyte razem, a pomiędzy nimi tworzy się komora powietrzna. Tworzy ona dodatkową warstwę ciepła i taka kołdra zwana kołdrą termiczną, jest chyba najcieplejszym rozwiązaniem na rynku kołder. Którą wybierzemy, to już zależy od naszych preferencji.